23.04.2024 o godz. 10,00 Zapraszamy do MUZEUM BRONI PANCERNEJ
20221027_123712a.jpg
2022-11-30

Wycieczka do zakładu produkcji sprężarek ARIPOL

             Wycieczka do zakładu produkcji sprężarek ARIPOL SP.ZO.O w Poznaniu.

W dniu 27 października 2022 roku Koło Seniorów przy Oddziale SIMP w Poznaniu zorganizowało wycieczkę do zakładu produkcji sprężarek ARIPOL SP.ZO.O w Poznaniu.
 Po powitaniu zebranych uczestników wycieczki przez Prezesa Airpolu mgr inż. Marka Jajeśniaka, o działalności firmy opowiedzieli przedstawiciele Działu Handlowego. Po Zakładzie oprowadzili uczestników wycieczki przedstawiciele działów technicznych, udzielając wyczerpujących informacji o wyrobach firmy oraz zastosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych i  technologicznych.
 Uwzględniając poziom rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych oraz zakres oferty Zakładu, uważamy za celowe zainteresowanie tymi osiągnięciami inżynierów i techników interesujących się techniką sprężonego powietrza.
 Zakład ARIPOL SP.ZO.O przejął produkcje sprężarek z Zakładów Metalurgicznych Pomet w Poznaniu gdzie ich produkcje rozpoczęto w 1963 roku.
 W warunkach, gdy wiele osiągnięć polskiego przemysłu maszynowego zostało zaprzepaszczonych, w Airpolu twórczo rozwinięto produkcję sprężarek tłokowych i śrubowych. 
 Zdobyte na przestrzeni kilku dekad ogromne doświadczenie i wiedza z zakresu techniki sprężonego powietrza a do tego profesjonalne nowoczesne zaplecze techniczne pozwoliły na rozpoczęcie produkcji polskich stopni śrubowych. Firma Airpol dołączyła do wąskiego grona światowych producentów stopni śrubowych, potwierdzając, że jest specjalistą w swojej branży.
Opanowano produkcje śrubowych stopni sprężających oraz budowanych na ich bazie nowoczesnych agregatów, wdrożono do produkcji bogatą ofertę urządzeń niezbędnych w technice sprężonego powietrza.
Zakład Airpol oferuje: sprężarki śrubowe olejowe i bezolejowe, sprężarki dla górnictwa i kolejnictwa, sprężarki  tłokowe i spiralne, doprężacze powietrza, wytwornice azotu, dmuchawy powietrz oraz wiele urządzeń niezbędnych przy uzdatnianiu sprężonego powietrza.

Przedstawiliśmy  skrótowo zakres oferty i osiągnięcia Airpolu z którymi zapoznali się uczestnicy wycieczki.

Zainteresowanych techniką sprężonego powietrza kierujemy na stronę https://airpol.com.pl-Air

        Opracował: Władysław Stróżyk
              Zdjęcia: Ryszard Tietz
      Członkowie Koła Seniorów SIMP  w Poznaniu

20221027_111532.jpg
20221027_123853.jpg
20221027_124705.jpg
20221027_134409.jpg
Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2024 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: