do 16 sierpnia przerwa urlopowa w sekretariacie
DSC02438N.JPG
2021-05-16

PASJE I PROZA ŻYCIA - ZAPROSZENIE DO REDAGOWANIA NASZEJ STRONY

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Okres pandemii w którym żyjemy pozbawił nas możliwości kontaktów z kolegami, znajomymi, często również z rodziną. Odbija się to też niekorzystnie na działalności naszego Stowarzyszenia. Staramy się organizować działalność w ramach dopuszczalnych przez postawione nam ograniczenia, jednak na tradycyjne spotkania w ramach Kół czy Zarządu Oddziału nie bardzo jest szansa. Chcielibyśmy szerzej wznowić działalność od momentu, kiedy pozwolą na to przepisy związane z pandemią, planujemy tradycyjne spotkanie Zarządu w Rydzynie połączone z Walnym Zgromadzeniem Delegatów, wznowić cykl „Słów- miarka” i zorganizować przynajmniej dwa ciekawe wyjścia do placówek muzealnych związanych z techniką. Na odwiedziny w Zakładach Pracy raczej nie mamy szans, ze względu na zagrożenie epidemiczne. Chcielibyśmy częściowo zrekompensować brak kontaktów osobistych poprzez zaproszenie Naszych Członków do współredagowania strony Internetowej. W dziale Publikacje, umieścimy zakładkę „Pasje i proza życia”, które w założeniu byłyby forum dla Koleżanek i Kolegów umożliwiając umieszczanie swoich tekstów zawierających wspomnienia z pracy zawodowej, ciekawe przeżycia w pracy Inżyniera, wspomnienia o Kolegach, o spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wspomnienia z wojaży, przemyślenia nad codziennością życia itp. Szczególnie zwracam się do starszych Kolegów, których czas aktywności zawodowej już minął, aby starali się pamiętać o tym co było i o tych których już nie ma wśród Nas, a bez Waszych wspomnień pamięć ta może zaginąć lub będzie bardzo zubożona.

Aby zainaugurować działanie forum „Pasje i proza życia” zamieszczamy dwa teksty Kolegi Stacha Chutkowskiego pod wspólnym tytułem „rozważania nad prozą pandemiczną życia”

Jestem przekonany, że zaproponowana forma wypowiedzi będzie ciekawym uzupełnieniem publikacji technicznych, których na stronie trochę już mamy.

Zachęcamy do lektury i współpracy.

 

Prezes Zarządu SIMP

Oddział w Poznaniu

Jacek Mańczak

Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2022 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: