Zapraszamy na Zebranie Zarządu w dniu 20.02.2024 godz. 15,30 w klubie Mechanika
_DSC0600m.jpg
2022-07-04

„Słów-miarka” powstrzymała lipcową burzę , spotkanie VII

W piątkowe popołudnie 01.07.2022 roku, odbyło się siódme spotkanie z cyklu ,,Słów-miarka”. Tym razem w podwójnej roli mechanika i poety wystąpiłem osobiście, jako główny gość programu. W części dotyczącej tematów techniczno - inżynieryjnych funkcję prowadzącego przejął prezes SIMP Jacek Mańczak, natomiast część literacką poprowadziła wiceprezes ZLP OP Maria Magdalena Pocgaj.

     Pomimo upalnej pogody, jako że skwar lał się z nieba, do Domu Technika przybyła liczna (ok. 50 osób) grupa miłośników słowa, piosenek i zagadnień inżynierskich. 

     W sprawach zawodowych kol. J. Mańczak pytał mnie o życiową drogę, o wędrówkę ze wsi mazowieckiej do Poznania, szczególnie interesowała go moja ścieżka zawodowa, satysfakcja z osiągnięć technicznych, a także powody, dla których angażowałem się w pracę społeczną na rzecz Stowarzyszenia SIMP.

     W części poetyckiej otrzymałem wiele ciekawych pytań od kol. Magdy Pocgaj, która z właściwą sobie delikatnością, jako uznany twórca poezji, poruszała się po moim poetyckim dorobku, szukała przyczyn mojego zainteresowania się poezją, pytała o wzorce oraz o motywacje twórcze i sposoby jej przekazu.

     Spotkanie przeplatały piosenki z tekstami naszych wierszy, w wykonaniu gitarzysty Tomka Bateńczuka, który skomponował do nich muzykę. Ręce same składały się do oklasków. Nie zabrakło ich również przy czytaniu moich wierszy.

     W części końcowej głos zabrał prezes ZLP OP, Zbigniew Gordziej oraz prezes SIMP Oddz. Poznań, Jacek Mańczak. Dziękując za udział w programie, zadeklarowali dalsze zacieśnianie współpracy dla dobra i rozwoju obydwóch środowisk.

     Pomimo zapowiadanej i wiszącej na włosku groźnej burzy, dwugodzinne spotkanie przebiegało spokojnie, w miłej atmosferze, przy herbacie, kawie, ciasteczkach, w klimatyzowanej sali NOT.

Wszyscy troje otrzymaliśmy tradycyjne pamiątki: miary zwijane (5m, marki Drel) i dyplomy uznania za czynny udział w programie. 

     Była to wspaniała odskocznia od codzienności, zatrzymana w czasie na zdjęciach autorstwa kol. Aleksandry Mańczak. Oby następne ,,Słów-miarki” niosły podobne doznania jak ta z siódmej już edycji.

 

Stanisław Chutkowski

_DSC0605m.jpg
_DSC0607m.jpg
_DSC0612m.jpg
_DSC0613m.jpg
_DSC0615m.jpg
_DSC0616m.jpg
_DSC0618m.jpg
_DSC0619m.jpg
_DSC0620m.jpg
_DSC0626m.jpg
_DSC0627m.jpg
_DSC0630m.jpg
_DSC0632m.jpg
_DSC0638m.jpg
_DSC0642m.jpg
_DSC0648m.jpg
_DSC0653m.jpg
Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2024 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: