Zapraszamy na Zebranie Zarządu w dniu 20.02.2024 godz. 15,30 w klubie Mechanika
_DSC9266.JPG
2021-10-06

SŁÓW - MIARKA - V EDYCJA

Jubileuszowa V edycja ,,Słów-miarki”

     W dniu 1 X 2021 roku, odbyło się jubileuszowe spotkanie ,,Słów-miarki”, 

której uczestnikami byli, poetka Małgorzata Osuch oraz Władysław Stróżyk.Na spotkanie przybyło liczne grono miłośników poezji wraz z Prezesem Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu, panem Zbigniewem Gordziejem, a także wielu zasłużonych mechaników inżynierów z panem Jackiem Mańczakem, Prezesem Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich Oddział w Poznaniu.

     Było to spotkanie szczególne w którym uczestniczyli zaproszeni goście z Wągrowca i Gołańczy, miejsca zamieszkania poetki. Wśród nich obecny był Starosta Wągrowiecki pan Tomasz Kranc i V-ce Starosta pan Michał Piechocki, koleżanki i koledzy z Rady Powiatu Wągrowiec i miejscowości Gołańcz.

     Wspominając swoją pracę zawodową w Z.M. Pomet, dr inż. Wł. Stróżyk, przedstawiał zagadnienia techniczne, związane z budową, produkcją i rozwojem sprężarek, którym poświęcił zawodowe życie. Przybliżył też działalność i uczestnictwo w działalności SIMP, którego jest członkiem, mówił o problemach uczestniczenia organizacji SIMP w postępie technicznym w zakładach.

     W następnej części spotkania swoje poetyckie i życiowe dokonania przedstawiała poetka Małgorzata Osuch, która pełni również funkcje Przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowiec, bierze udział w życiu kulturalnym powiatu i miejscowego środowiska w Gołańczy. Zadebiutowała w 2009 roku, wydała dwa tomiki wierszy. Mieliśmy możliwość wysłuchania niektórych z nich, w recytacji koleżanek i kolegów ze Związku Literatów. Z pasją opowiadała o swojej poezji, emocjach jakie ją napotykały i były zaczynem do utrwalenia ich na stronach poetyckich tomików.

     Spotkaniu towarzyszyły piosenki w wykonaniu kol. Tomka Bateńczuka, do słów poetów, obecnych na uroczystości. Liczne, pięćdziesięciopięcio osobowe uczestnictwo w jubileuszu cieszy organizatorów, a szczególnie jego pomysłodawcę Stanisława Chutkowskiego. Potwierdza się zasada, że warto łączyć różnorodność słowa, którego sensem jest trwanie.

_DSC9254.JPG
_DSC9261.JPG
_DSC9271.JPG
_DSC9276.JPG
_DSC9300.JPG
_DSC9301.JPG
_DSC9317.JPG
_DSC9329.JPG
_DSC9350.JPG
Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2024 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: