Nowe artykuły w zakładce Publikacje.
DSC00988.JPG
2015-05-20

Wycieczka do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach

W dniu 20 maja 2015 r. Koło Seniorów SIMP zorganizowało wycieczkę do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Po załatwieniu formalności – specjalnie przygotowanym autobusem udaliśmy się do wielkiego hangaru serwisowego. Znajdowało się tam kilka serwisowanych samolotów F 16. Przy jednym z nich pan porucznik opisał nam konstrukcję i właściwości tego doskonałego samolotu wielozadaniowego. Porucznik stwierdził, że podał jedynie podstawowe informacje, gdyż samolot jest konstrukcją skomplikowaną mechanicznie, naszpikowany elektroniką najnowszej generacji.

W hangarze demonstrowane były też gąsiennicowe mini roboty mogące rozpoznawać i unieszkodliwiać ewentualne niezidentyfikowane przedmioty.

Następnie w hangarze „muzeum” zapoznaliśmy się z trzema samolotami, które kiedyś latały w Krzesinach: MIG 15, MIG 19 i MIG 21. 

Z kolei udaliśmy się do symulatora kokpitu F 16. Demonstracje katapultowania przygotował pan chorąży a katapultowała się odważna dziewczyna. Wystrzał z katapulty zrobił na nas wrażenie.

Ostatnim zwiedzanym obiektem to Spadochroniarnia, gdzie pan kapitan zapoznał nas z bogatym wyposażeniem pilota, odzieżą chroniącą przed skutkiem przeciążenia, hełmofonemi wyposażeniem niezbędnym przy katapultowaniu.

Odwiezieni autokarem do portierni podziękowaliśmy starszemu sierżantowi za możliwość zwiedzenia Bazy. Wycieczkę, w której uczestniczyły 22 osoby, zorganizował kolega Jerzy Banaszak.

Opracował: Ryszard Tietzz

DSC01001x.jpg
DSC01004.JPG
DSC01011.JPG
DSC01013.JPG
Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2021 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: