Zapraszamy na VII spotkanie "Słów-miarka" dnia 1 lipca 2022 godzina 17,00 w budynku Domu Technika
_DSC8750in.JPG
2019-05-23

Wycieczka techniczna do Niemiec

23 maja 2019 Zarząd Oddziału SIMP w Poznaniu zorganizował wyjazd do Niemiec Odwiedziliśmy Drezno, Bamberg i Sinsheim.

W  Dreźnie zwiedziliśmy Zwinger - zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego, który w jego założeniach miał dorównać rzymskiemu Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), następnie obejrzeliśmy Operę Sempera na Placu Teatralnym, Hofkirche - potężną barokową świątynię oraz Zamek. W dalszej części programu zwiedzanie Frauenkirche - drugi największy (po katedrze w Strasburgu) budynek wzniesiony z piaskowca. W drugiej część dnia odwiedziliśmy niesamowitą szklaną fabrykę Volkswagena gdzie produkowane są samochody GOLF z napędem elektrycznym. Przeszliśmy wzdłuż linii montażowej i zapoznaliśmy się z technologią produkcji tych samochodów. 

W drugim dniu wyjazdu odwiedziliśmy Bamberg - miasto cesarskie wzniesione na siedmiu wzgórzach, nazywane „frankońskim Rzymem". Nad Starym Miastem, wpisanym na listę UNESCO, góruje imponująca romańsko-gotycka katedra św. Piotra i Jerzego. Wewnątrz znaleźć można między innymi Ołtarz Salwatora autorstwa Wita Stwosza oraz posąg Jeźdźca Bamberskiego. Wart uwagi jest także XIV-wieczny Ratusz Miejski i kompleks zabytkowych budynków Alte Hofhaltung. W czasie wolnym mieliśmy możliwość przemierzenia Szlaku Smakoszy Piwa, który prowadzi po lokalach serwujących charakterystyczne dla tego miasta wędzone piwo.

Trzeci dzień to przejazd do Sinsheim, zwiedzanie Muzeum Techniki i Samochodów (poniżej krótka informacja o tym wyjątkowym dla każdego mechanika miejscu). Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Poznania. W wycieczce uczestniczyło przeszło 60 osób, przebiegała w koleżeńskiej atmosferze, pozostał jednak pewien niedosyt – dlaczego tak krótko, przydałyby się jeszcze dwa dni w Sinsheim.

Technik Museum Sinsheim

Otwarte w 1981 r. Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim dzisiaj stanowi jedną z największych prywatnych kolekcji m. in. historycznych aut marki Maybach, Mercedes i Bugatti w Niemczech; kilku setek motorów, samolotów, pojazdów bijących rekordy, wyścigowych i sportowych, lokomotyw, pojazdów użytkowych i wojskowych, silników o dużej średnicy cylindrów i wielu innych eksponatów. W 1999 r. udało się pozyskać rosyjski ponaddźwiękowy samolot pasażerski Tupolew TU-144.   wiosną 2001 r. został on umieszczony w pozycji startowej na dachu muzeum. Już po czterech kolejnych latach zbiory wzbogaciły się o oryginalnego CONCORDA Air France. Muzeum Techniki i Samochodów w Sinheim jest jedynym miejscem na świecie, gdzie można obok siebie zobaczyć oba pasażerskie samoloty ponaddźwiękowe.

_DSC8752in.JPG
DSC01214in.JPG
DSC01359in.JPG
DSC01357in.JPG
DSC01371in.JPG
DSC01524in.JPG
_DSC9055in.JPG
_DSC8987in.JPG
_DSC8993in.JPG
_DSC9033in.JPG
DSC01502in.JPG
_DSC9099in.JPG
_DSC9243in.JPG
_DSC9263in.JPG
_DSC9273in.JPG
_DSC9071in.JPG
DSC01888in.JPG
Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2022 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: