1 października o godz. 17,00 serdecznie zapraszamy na kolejną "Słów-miarkę" w sali 119 I piętro NOT
Czesław L.jpg
2020-06-05

Z przykrością zawiadamiam że w wieku 86 lat zmarł Laskowski Czesław

Z przykrością zawiadamiam że w wieku 86 lat zmarł Laskowski Czesław , długoletni członek Zarządu Koła Seniorów .

Msza Święta odbędzie się w kościele w Swarzędzu o godzinie 12,00 w poniedziałek 08.06.2020

Pogrzeb w poniedziałek 08.06.2020 o godzinie 12,45 na Cmentarzu Komunalnym  ul. Cmentarna  w Swarzędzu

 

Wspomnienie o śp. Czesławie Laskowskim

członku Zarządu Koła Seniorów SIMP w Poznaniu

    Mgr inż.. Czesław Laskowski urodził się 24 kwietnia 1934 r. w Rabowicach. Przez wiele lat pracował w Przemysłowym Instytucie Maszy Rolniczych w Poznaniu przu ul. Starołęckiej 31, w Zakladzie Badań Maszyn Rolniczych. Instytut był jednostka badawczo – naukowa i współpracował z innymi istytutami i uczelniami technicznymi. Kolega mgr inż. Czesław Laskowski jest autorem pięciu wynalazków, kilkunastu nowych wzorów produkcyjnych konstrukcji oraz patentów. 
Za swoja pracę został uhonorowany w końcu lat 70 przez ówczesnego Wicepremiera i Ministra Rolnictwa nagrodą za wkład w stan nauki polskiej.

  W 1956 r. Kolega Czesław wstąpił do Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich (SIMP). Kolega Czeslaw pełnił wiele zaszczytnych funkcji, m. in. sekretarza, przewodniczącego Koła, członka Zarządu Oddziału, przewodniczacego Komisji Socjalnej, przewodniczącego Komisji Odznaczeń, członka Zarządu Koła Seniorów SIMP w Poznaniu.  

   Zasługi za działalność zostały uhonorowane wieloma wyróżnieniami, takimi jak: Srebrna i Złota Odznaka Honorowa SIMP, medal za zasługi dla Oddzialu SIMP, Srebrna i Złota Odznaka Honorowa NOT. Działalność na rzecz nauki oraz organizacyjna i społeczna została uhonorowana również: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową Miasta Poznania, Odznaka Zasłużonego Dzialacza Ruchu Spółdzielczego, a także 350-lecia Miasta Swarzędza. 

   W bardzo bogatym życiorysie Kolegi Czeslawa ważna częścia stanowiła działalność na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Był jednym z niewielu pierwszych członkow, rzecz by można założycieli Spółdzielni. W latach 1970-1973 Kolega Laskowski pełnil funkcie Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni.

    Dzięki pracy Kolegi Laskowskiego na stanowisku Prezesa Rodzinnego Ogrodu Działkowego „MEBLARZ” w Swarzędzu przy ul. Grudzińskiego, dokonano istotnych prorozwojowych zmian na rzecz Ogrodu 

   Mimo słusznego już wieku i przeciwności zdrowotnych, Kolega Czesław Laskowski nadal starał się do końca życia, czynnie uczestniczyć w opisanych powyzej gremiach z głosem doradczym. Chętnie służył dużą wiedzą i bogatym doświadczniem, szczeglnie w SIMP-ie i PZD.

   Mgr inż. Czesław Laskowski zmarł    w czerwcu 2020 r. i pochowany zostal 8 czerwca 2020 roku na cmentarzu komunalnym w Swarzędzu.

   Zachowamy Go w naszej pamieci.  

                                   Opracowł: Ryszrd Tietz – Koło Seniorów SIMP w Poznaniu

Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2021 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: