KONCERT NOWOROCZNY W związku z przedłużeniem obowiązywania obostrzeń do 31.12.2021 - Koncert zostaje przeniesiony na termin 7.02.
Aktualność SIMP
2020-10-02

zmarł nasz kolega Kazimierz Jackowiak ( Guła) pogrzeb 2.10.2020 godz 12,45 na Miłostowie ( od Warszawskiej)

     Kolega Kazimierz Jackowiak (wcześniej Kazimierz Guła )

urodził się w roku 1938 w Poznaniu.  

W 1960 roku ukończył Wydział Mechanizacji Rolnictwa Politechniki Poznańskiej z tytułem magistra inżyniera.Pierwszą prace podjął w Zakładach Metalowych im.Hipolita Cegielskiego w Poznaniu,  w Dziale Głównego Technologa Fabryki Silników Okrętowych.

W połowie lat 60 -tych zatrudniony został w Przedsiębiorstwie Projektowo-Technologicznym Przemysłu Taboru Kolejowego „Taskoprojekt „ w Poznaniu, początkowo na stanowisku projektanta.

Przez ponad 10 lat pełnił funkcję Generalnego Projektanta   Zaodrzańskich Zakładów Przemysłu Metalowego ZASTAL w Zielonej Górze. Doświadczenie i rozległa wiedza jaką posiadł w ciągu wielu lat pracy pozwoliły następnie objąć odpowiedzialne stanowisko Dyrektora Technicznego ”Taskoprojektu”, które pełnił z sukcesami do czasu przejścia na emeryturę.

Kolega Kazimierz Jackowiak posiadał rozliczne zainteresowania. Wśród nich posiadał zacięcie do pracy społecznikowskiej.

W okresie pracy w „Taskoprojekcie” przewodniczył Kołu nr.55 SIMP Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Pod Jego kierownictwem koło SIMP organizowało wiele interesujących wydarzeń w tym – narady naukowo – techniczne, wyjazdy techniczne do zakładów przemysłu metalowego, prelekcje i spotkania z przedstawicielami świat techniki posiadającymi znaczące dokonania.

W latach 70 – tych członkowie koła kilkakrotnie(dzięki wsparciu dyrekcji ), wyjeżdżali do Rydzyny by pracami społecznymi wspomóc odbudowę Zamku zrujnowanego podczas II Wojny Światowej, przekazanemu Stowarzyszeniu w użytkowanie wieczyste.

W ramach współpracy z organizacjami zagranicznymi , z inicjatywy Kolegi Kazimierza Jackowiaka nawiązana została współpraca z niemiecką organizacja techniczną KDT w Berlinie, która zaowocowała licznymi spotkaniami i wymiana doświadczeń.

Kolega Kazimierz Jackowiak był cenionym fachowcem, wyrozumiałym przełożonym i lubianym Kolegą.

Wróć do listy aktualności

Potrzebujesz z nami kontaktu?
Skorzystaj z formularza.

2021 © SIMP Poznań | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Opis: